Historie líhně
Dne 10. dubna byl sepsán pamětní spis o tom, že pan Josef Vlček se vzdává národní správy nad pstruhovou líhní ve Lhotě u Trutnova a předává tuto našemu rybářskému spolku. Na líhni poté léta hospodařilo rabářské družstvo , s různými výsledky , až v roce 1961 došlo k jeho konečné likvidaci. Celý objekt líhně byl odkoupen naší organizací a od té doby na tomto zařízení hospodaříme nepřetržitě.
Organizace ho převzala v dost zchátralém stavu a bylo třeba vykonat spoustu práce. Zprovoznili vlastní líhěň ve sklepních prostorách, obnovili rozvod vody, elektrické energie a instalovali nové osvětlení. V areálu vybudovali betonové sádky, výtažníkový 6ti arový rybník , 6 příkopových rybníků, betonové požeráky na sádkách , přebudovali filtr, odbahnili nápustní rybník i další sádky. Vyměnili starý a již nevyhovující hlavní převaděč vody za nový, díky členům organizace se tato akce v hodnotě 150 000-, kč zvládla za dva dny. Nainstalovali veřejné osvětlení, novou kanalizaci, vystavěli asfaltovou příjezdovou cestu, opravili most přes Petříkovický potok a celý areál oplotili.
V investiční činnosti byly vystavěny dvě budovy pro skladové hospodářství MO a líhně, včetně dílny. Stávající budova byla zcela zrekonstruována, nyní je v ní klubovna a společenská místnost, sloužící k jednání a chůzím MO.
Pro líhnutí se zakoupily nové laminátové žlaby, včetně aparátů a vybavení. Tímto přechodem na žlaby se zvýšila kapacita líhně z 600 000 ks na 1 200 000 ks, aniž by se rozšiřovaly prostory. U pstruha obecného se však nedaří zvýšit kapacitu nad 50%, z důvodu nedostatku generační ryby, kteroun nechtěli dovážet z obavy před zavlečením plísně a infekcí, i u našich ryb se vyskytují, jsou s nimi problémy a zcela se jich ještě nezbavili. Práce na líhni nekončí. Mimo samotného vytírání ryb, starostí o jikry a později o plůdek, je stále co zlepšovat, udržovat a opravovat. Zajistit chod líhně není snadné. Je nutno ryby v sádkách krmit a udržovat v činnosti přivaděče vody. Co jen nadělaly starostí zimy, hlavní převaděč neustále zamrzal. To vše se dařilo díky obětavosti , která hraničila až s nadšením , personálu líhně. Věnují ji všechen svůj volný čas, kdy ostatní členové sedí v poklidu u vody.